ХК Осъм“ (Ловеч)  зае  престижното четвърто място на Международния турнир

...

ХК „Осъм“ с престижно класиране на международен турнир в Сърбия

ХК „ Осъм “ (Ловеч)  зае  влиятелното четвърто място на Международния шампионат в Смедерево, Сърбия.

Така „ Осъм “ остава в историята,  откакто реализира победа над най-богатия клуб в света – Пари Сен Жермен. В този мач нашите момчета надиграха именития си противник след доста здрава игра в отбрана и справедливо реализираха успеха.

В групата момчетата, родени набор 2008 година (и по-късно) реализираха пет победи и една загуба. Хандбалистите ни надиграха Млади Радник (Сърбия) 20-14, Вореас  (Гърция) 19-8, Орзе Ополе (Полша) 17-11,Чардафон Габрово с 13-11, ПСЖ 15-14 и изгубиха от първенеца на Сърбия „ Металопластика “ с резултат 8-18.

Така ловешките лъвчета извоюваха право да играят за бронзовия орден против домакините от Смедерево. В същия ден сутринта беше реализирана успеха над ПСЖ, а в 14.40 ч. младите ни хандбалисти играеха за бронза. Може би момчетата бяха изморени и не съумяха да вземат успеха, разясняват треньорите.

Полувремето приключи при 7-7, само че през втората част домакините от Смедерево завоюваха с краен резултат 15-12. Младите хандбалисти на „ Осъм “ заеха влиятелното 4 място в шампионата.

Първо място завоюва тимът на Металопластика  ( той няколко пъти е Европейски клубен първенец и е люлка на доста огромни хандбални гении и имена в света на хандбала) побеждавайки във финала Хайдук Бешка с 15-12. Трети се подреди Смедерево, четвърти – „ Осъм “  Ловеч, пети е унгарският  Гранд Веспрем, шести – ПСЖ и така нататък

Момчетата от България са доста удовлетворени от своите мачове в мощния шампионат в Смедерево. Те демонстрираха, че с нищо не отстъпват на именитите си противници, заслужават премия и голяма поддръжка в бъдеща за тяхното развиване. Ловчалии демонстрираха, че  в България ражда гении в хандбалната игра.

Спортният празник в Смедерево, който приключи на 28 август, събра 100 тима и близо 1500 участника (момчета и момичета) от 12 разнообразни страни.

По време на шампионата имаше пяна празненство, музика и доста страсти, а на идната вечер всички тимове минаха през централната  градска част, като пееха своите песни, развяваха флагове. Вечерта приключи с доста музика и страхотна заря. Всички участници останаха доста удовлетворени от организацията на домакините и си потеглиха с един доста прекрасен спомен от конкуренцията.

Съставът на ХК „ Осъм “: Георги Георгиев, Станислав Тодоров, Борис Маринов, Борис Томов, Никола Христов, Преслав Георгиев, Борислав Енчев, Даниел Иванов, Кристиян Вълчев. Треньор  Виктор Симеонов. Поздравления за всички!
Източник: novinata.bg